Vinárstvo BOGNÁR

Sme RODINNÉ VINÁRSTVO z kráľovského mestečka Svätý Jur. Nájdete nás v historických priestoroch starobylého kláštora kde máme svoje výrobné a krásne degustačné priestory s úžasnou atmosférou.

Základom nášho vína je hrozno výnimočnej kvality, ktoré si naša rodina dopestovala vlastnými rukami v svätojurských vinohradoch.  Vína od nás sú výrazne extraktívne a šťavnaté. Aj vďaka tomu získavajú vysoké ocenenia na množstve medzinárodných súťaží a výstav. 

  

Z našich svätojurských vinohradov

 

Naše  vinohrady sa rozprestierajú na juhozápadných svahoch Malých Karpát a sú vysadené prevažne na ľahkých pieskovo-kamenistých žulových pôdach. Vďaka jedinečnému terroir majú svätojurské vína medzi odborníkmi a milovníkmi vína ten najlepší zvuk a obzvlášť ak príde reč na svätojurský Rizling rýnsky. Táto odroda patrí medzi naše obľúbené a každoročne z nej produkujeme dve až tri odlišné šarže.

Okrem Rizlingu  máme v našich vinohradoch veľa iných tradičných odrôd.  A len nedávno sme rozšírili vinohrady o hektár žiadanej Pálavy a Dunaju. ...a stále máme chuť posúvať sa ďalej.

ig.png

Chcete byť pravidelne informovaný o novinkách a akciách?  Pridajte sa k nám na Instagrame a Facebooku.  

  • Už túto sobotu 🥂😊
  • Dnes slávnostné otvorenie vinohradníckeho skanzenu a verejná degustácia výstavy Kráľovský Rizling. Prípravy finišujú, od 14:00 začíname. Pripravených máme 129 rôznych Rizlingov, úžasný výhľad na celý Svätý Jur, krásne počasie a večerné koncerty. Na Zdravie 🥂
  • Od dnes "Vinohrad vo fľaši"  v novom dizajne na https://vinobognar.sk/sk/
  • Svätojurskí vinári vás už túto sobotu pozývajú na svoje podujatie Deň Svätojurských pivníc, kde môžete ochutnať výsledky ich celoročnej práce zrodené z námahy vo vinohrade a z vinárskeho kumštu.

Platnou vstupenkou na podujatie je vínny pas, ktorý vám umožní nielen navštíviť 25 pivníc a degustovať v nich pripravené vínne vzorky, ale získate s ním aj vína v hodnote 15 € podľa vášho výberu od ľubovoľného vinára.
Kúpou vínneho pasu zároveň podporíte rozvoj vinohradníctva a vinárstva v našom meste.

Ďakujeme a nazdravie!
  • Už o 2 týždne sa vidíme u nás v Juri pri skvelom vínku🥂....
  • Pripravili sme pre vás limitovaný set vín zostavený z medailistov v Paríži - 3ks Devín a 3 ks Pálava za mimoriadnu cenu 49,-€. Ponuka platí do 28.2 a balík vín si môžete objednať na www.vinobognar.sk 
Doprava zdarma.
  • Dnes si u nás pripíjame vínkom od našich švédskych priateľov, vďaka ktorým sa to naše vínko pije v Stockholm a v okolí 🥂🌲....a vedeli ste,  že aj vo Švédsku majú svoje vinohrady a vinárstva?

Newsletter

Prihláste sa k odberu noviniek a dostávajte ponuky o aktuálnych akciách a novinkách pravidelne.