Vinárstvo BOGNÁR

Sme RODINNÉ VINÁRSTVO z kráľovského mestečka Svätý Jur. Nájdete nás v historických priestoroch starobylého kláštora kde máme svoje výrobné a krásne degustačné priestory s úžasnou atmosférou.

Základom nášho vína je hrozno výnimočnej kvality, ktoré si naša rodina dopestovala vlastnými rukami v svätojurských vinohradoch.  Vína od nás sú výrazne extraktívne a šťavnaté. Aj vďaka tomu získavajú vysoké ocenenia na množstve medzinárodných súťaží a výstav. 

  

Z našich svätojurských vinohradov

 

Naše  vinohrady sa rozprestierajú na juhozápadných svahoch Malých Karpát a sú vysadené prevažne na ľahkých pieskovo-kamenistých žulových pôdach. Vďaka jedinečnému terroir majú svätojurské vína medzi odborníkmi a milovníkmi vína ten najlepší zvuk a obzvlášť ak príde reč na svätojurský Rizling rýnsky. Táto odroda patrí medzi naše obľúbené a každoročne z nej produkujeme dve až tri odlišné šarže.

Okrem Rizlingu  máme v našich vinohradoch veľa iných tradičných odrôd.  A len nedávno sme rozšírili vinohrady o hektár žiadanej Pálavy a Dunaju. ...a stále máme chuť posúvať sa ďalej.

ig.png

Chcete byť pravidelne informovaný o novinkách a akciách?  Pridajte sa k nám na Instagrame a Facebooku.  

  • V sobotu 17.9.2022 pokračujeme oberačkami . Zraz o 8.30h vo Vinarstve.  Príďte si vyvetrat hlavy, pomôcť a zabaviť sa. Dajte nám vedieť spätnou správou. Ďakujeme !😊🍇🥂
  • V sobotu 10.9.2022 Zahajujeme oberačkovú sezónu💪😊. Ak máte chuť zažiť tú pravú atmosféru príďte. Všetko zabezpečíme 🥂🥐🌮🥩🍔🍾🍾🥂.Zraz tradične 8.30h vo Vinárstve. Bude veselo ako vždy 😀 ✂️🍇😊💪🥂. Píšte do správy. Ďakujeme 😉🍇
  • Už túto sobotu 🥂😊
  • Dnes slávnostné otvorenie vinohradníckeho skanzenu a verejná degustácia výstavy Kráľovský Rizling. Prípravy finišujú, od 14:00 začíname. Pripravených máme 129 rôznych Rizlingov, úžasný výhľad na celý Svätý Jur, krásne počasie a večerné koncerty. Na Zdravie 🥂
  • Od dnes "Vinohrad vo fľaši"  v novom dizajne na https://vinobognar.sk/sk/
  • Svätojurskí vinári vás už túto sobotu pozývajú na svoje podujatie Deň Svätojurských pivníc, kde môžete ochutnať výsledky ich celoročnej práce zrodené z námahy vo vinohrade a z vinárskeho kumštu.

Platnou vstupenkou na podujatie je vínny pas, ktorý vám umožní nielen navštíviť 25 pivníc a degustovať v nich pripravené vínne vzorky, ale získate s ním aj vína v hodnote 15 € podľa vášho výberu od ľubovoľného vinára.
Kúpou vínneho pasu zároveň podporíte rozvoj vinohradníctva a vinárstva v našom meste.

Ďakujeme a nazdravie!
  • Už o 2 týždne sa vidíme u nás v Juri pri skvelom vínku🥂....

Newsletter

Prihláste sa k odberu noviniek a dostávajte ponuky o aktuálnych akciách a novinkách pravidelne.